Merhaba.

Android cihazlarda ekran şifresi kırmak istiyorsunuz yada şifreyi unuttunuz. Dosyalarınıza bir zarar vermeden kilitli olan bir android cihaz ın ekran kilidi nasıl kırılır bunu anlatıcam.

 

Öncelikle düşünmemiz gereken bir android cihaz’da ekran kilidi yada desen kilidi var ise bunu nerede saklıyor ? Bu dosyayı tespit edip silersek ne olur ?

Şifreyi kaldırmış oluruz.

Yapmamız gerekenler.

Cihazınızı root edin ve cwm manager yükleyin (root : size tam yetki tanır / cwm manager : size açılışta extra özellikler sağlayan bir arayüz programıdır).

bir hafıza kartınız olsun ve bu dosyayı hafıza kartınıza atın Dosya BURADA

Örnek olarak bende samsung galaxy s3 var. Telefonumu önce kapatıyorum tamamen. Ardından ses açma tuşu + menü tuşu + kapatma tuşu’na aynı anda basarak açıyorum. Anlamanız için temsili resim ekliyorum.

cwm den başlatmış olduk cihazı. şimdi install zip from sdcart seçenegine basarak cihazın hafıza kart a girmesini sağlıyoruz.

Şimdi hafıza kartına atmış oldugumuz aromafilemanager.zip dosyasını açıyorum. Ardından

/data/system  seçeneğine tıklıyoruz.

Eğer şifreniz desen şeklindeyse bunun kayıtlı olduğu bilgiyi içeren gesture.key’dir. Bunu silerseniz şifrenizi kaldırmış olursunuz.

Eğer şifreniz klavyeden giriş şeklinde ise password.key i silerseniz şifrenizi kaldırmış olursunuz.

işlem bu kadar. Aroma file manager den çıkış yapıp cihazı yeniden başlatarak işlemi tamamlamış olursunuz. Android cihaz açıldığında şifre sormadığını görceksiniz.

 

Not : Sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.