Merhaba.

Cain ile aynı ağda olan bir bilgisayardan herhangi bir yere giriş yaptıgında id ve şifresi neymiş bunu anlatmaya çalışıcam. Yani ağı Sniff edicez

Bunun için Bir senaryo yazalım

Senaryo : 1 modem var. Buna bağlanan 5 kişi var ve biz diğer kullanıcıların wordpress hesaplarının yada opencart site sahiplerini oldugunu biliyoruz. bunların bilgisini nasıl öğreniriz ?

İlk olarak Cain & Abel programını indirelim ( Buradan indirebilirsiniz  )

indirdikten sonra programı kurup açalım.

“Start / stop sniffer “seçenegine tıklayarak ağ kartını etkin hale getirelim.

Simdi ağ da kimler var taramamız lazım. Bunun için Sniffer sekmesine geçip + simgesine tıklayarak tarama işlemine geçicez.

Tarama işlemi bitti Ekranda gördügünüz gibi 2 tane şey bulmuş. Bunlardan birisi modem. Biriside kullanıcı

 

Şimdi Aşağıda Yer alan APR yazılı yere basıyoruz. Ve Yeniden + işaretine tıkladıgımızda bize 2 bölüm göstericek. Sol tarafta ilk olarak modemi seçiyoruz. yani ip nin sonu 2.1

Sağ tarafta ise dinlemek istediginiz pc nin ip adresini seçiyorsunuz.

Sağ tarafta 5 10 tane de ip adresi çıkabilir. Sağ tarafta çıkıcak olan ip adresleri modeme bağlı olan ip adresleridir. Yine tekrarlıyorum sağ tarafta seçeceginiz ip adresi hedef yani sniff edeceginiz pc nin ip adresi olmalıdır.

 

Görüldügü üzere seçimimi yapmış bulunuyorum ve ok dedim. Şimdi sıradaki işlem Start / Stop APR seçenegine tıklıyoruz ve ağda gelen giden verileri kaydetmeye başlıyor.

Hedef pc den herhangi bir şifre ile bir siteye girildigi zaman bunları aşağıda bulunan password sekmesine tıklayarak görebilirsiniz.